Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Revitalizace brownfieldu bývalé sklářské ...

Revitalizace brownfieldu bývalé sklářské osady Na Kácku

  • Sázava

Revitalizace brownfieldu bývalé sklářské osady Na Kácku

Předmětem projektu je revitalizace brownfieldu bývalé sklářské osady Na Kácku v Sázavě. Lokalita Na Kácku patří dnes k nejzanedbanějším oblastem ve městě. Zdevastované prostředí, rozpadající se nevyužitelné objekty, divoké skládky a poškozené vozovky jsou příčinou, že v lokalitě dodnes žijí pouze sociálně slabí (Romové a senioři) a ostatní obyvatelé Sázavy sem prakticky nezavítají.
Z těchto důvodů se město rozhodlo celý brownfield zrevitalizovat a lokalitu Na Kácku pro sázavskou veřejnost zatraktivnit. V rámci projektu budou veškeré zchátralé objekty odstraněny, veřejná prostranství upravena a vybavena (vč. vybudování dětského hřiště a lanové "prolézačky") a proběhne rekonstrukce přilehlé komunikace Na Křemelce.
Celkově tak projekt nejen rozšíří možnosti trávení volného času pro sázavské obyvatele, ale zároveň přispěje ke zlepšení prostředí a zvýšení kvality života v obci jako takové.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Revitalizace brownfieldu bývalé sklářské osady Na Kácku

Region: Středočeský kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 15 ROP NUTS II Střední Čechy
Žadatel: Město Sázava
Registrační číslo: CZ.1.15/3.3.00/10.00263
Zahájení projektu: 29.10.2008
Ukončení projektu: 31.10.2009

Výše dotace EU: 12 789 323 Kč
Veřejné zdroje ČR: 2 256 938 Kč
Celková dotace: 15 046 261 Kč
Celková částka: 15 046 261 Kč

Odkazy