Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Příprava a rozvoj denního magisterského ...

Příprava a rozvoj denního magisterského studia oboru adiktologie

  • Praha 1
  • , Praha 1
  • , Praha 1
  • , Praha 1

Příprava a rozvoj denního magisterského studia oboru adiktologie

Obor adiktologie je jedním z nejprogresivnějších oborů a v současnosti se na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy rozvíjí v rámci bakalářského studia. Trh práce a praxe v oblasti závislostí jak při práci s klientem, tak i na administrativních pozicích si však vyžadují stále více lidí hloubkově vzdělaných v oblasti adiktologie. Cílem projektu je vybudovat zázemí pro magisterské studium adiktologie, které by kromě hloubkového navázání na již běžící bakalářské studium ho také tematicky rozšířiloo problematiku epidomiologie, statistiky, ekonomiky a.j., které jsou nevyhnutné na komprehensivní zvládnutí problematiky. Poskytnutí zázemí pro rozvoj výzkumu v oboru, který je nevyhnutný na získání poznatků potřebných na zvrácení trendu, co se týčeužívání drog a souvisejících onemocnění, porovnatelného s jinými evropskými i mimoevropskými institucemi je druhou složkou projektu. Obě složky budou pokrývat základní oblasti oboru adiktologie.
Cílovou skupinou jsou proto všichni zájemci o studium tohoto oboru, odborníci z praxe, pedagogický a výzkumní pracovníci a organizace zabývající se závislostmi, se kterými bude navázána spolupráce, ať už vzdělávací či výzkumné povahy. Důraz je kladen na rozšíření personální a technologické kapacity, na síťování a zkvalitnění vzdělávacích a výzkumných aktivit a na přenos znalostí (know-how) a nejnovějších informací ze zahraniční spolupráce do ČR.
Projekt bude realizován především zaměstnanci Centra adiktologie.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Příprava a rozvoj denního magisterského studia oboru adiktologie

Region: Hlavní město Praha
Evropský fond: Evropský sociální fond
Operační program: 17 OP Praha Adaptabilita
Žadatel: Univerzita Karlova v Praze
Registrační číslo: CZ.2.17/3.1.00/31430
Zahájení projektu: 01.01.2009
Ukončení projektu: 31.12.2010

Výše dotace EU: 4 612 999 Kč
Veřejné zdroje ČR: 752 308 Kč
Celková dotace: 5 365 307 Kč
Celková částka: 5 365 307 Kč

Galerie