Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Snížení energetické náročnosti budovy ZŠ ...

Snížení energetické náročnosti budovy ZŠ a MŠ Osvětimany

  • Osvětimany

Snížení energetické náročnosti budovy ZŠ a MŠ Osvětimany

Projekt "Snížení energetické náročnosti budovy ZŠ a MŠ Osvětimany" byl zaměřen na snížení energetické náročnosti provozu částečně podsklepeného objektu Základní školy a mateřské školy Osvětimany, čímž došlo ke snížení provozních nákladů.
Zateplení obvodových stěn: Bylo provedeno vnější zateplení kontaktním způsobem. Kontaktní systém tvoří kompaktní celek s izolací jako nosným prvkem s povrchem upraveným tepelněizolační fasádou. Použitím tohoto systému se uvnitř objektu zlepšila tepelná pohoda, vnějším zateplením se snížilo přehřívání v letním období, vznikne možnost nového řešení barevnosti a strukturování fasády, snížila se zátěž topného systému v zimě a odstraněním tepelných mostů také vznik povrchových poruch.

Zateplení střechy a stropů pod nevytápěnou půdou se střechou bez tep.izolace: Tepelné ztráty podlahami na rostlém terénu nebyly vydatným zdrojem tepelných ztrát., jiná byla situace u rovné střechy nad tělocvičnou a sousedícími prostory a u stropů pod půdou, která byla nevytápěná a šikmástřecha nad ní není izolovaná. V těchto případech bylo provedeno kontaktní zateplení stropu pod nevytápěnou půdou, kontaktní zateplení střechy ploché.
Výměna otvorových výplní: v objektu byly instalována plastová okna s vícekomorovým profilem, jenž mají dobré tepelně a zvukově izolační vlastnosti (nejsou zranitelná při nešetrném zacházení, nemusí se natírat, výroba v různých barvách, imitacích a provedeních).

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Snížení energetické náročnosti budovy ZŠ a MŠ Osvětimany

Region: Zlínský kraj
Evropský fond: Fond soudržnosti
Operační program: 2 OP Životní prostředí
Žadatel: Městys Osvětimany
Registrační číslo: CZ.1.02/3.2.00/07.00137
Zahájení projektu: 09.07.2008
Ukončení projektu: 24.11.2008

Výše dotace EU: 6 824 751 Kč
Veřejné zdroje ČR: 1 204 366 Kč
Celková dotace: 8 029 117 Kč
Celková částka: 8 029 117 Kč

Galerie