Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Inovativní formy spolupráce škol a firmy ...

Inovativní formy spolupráce škol a firmy České dráhy v Moravskoslezském kraji

  • Vítkovice

Inovativní formy spolupráce škol a firmy České dráhy v Moravskoslezském kraji

Hlavní náplní projektu je umožnit žákům SOŠ Dopravní Ostrava - Vítkovice, na které jsou vyučovány obory Provoz a ekonomika dopravy, obor Elektrotechnika se zaměřením na trakční vozidla a obor Mechanik kolejových vozidel, propojení teorie s praxí. Netradiční formou jim umožnit získat znalosti a dovednosti z oblasti železniční dopravy a směřovat je k získání potřebných kompetencí pro budoucí výkon povolání. Stále narůstající význam železniční dopravy a kombinované přepravy si žádá kvalifikované zaměstnance v daném oboru.
Jedná se o uskutečnění odborné stáže v ČR a odborné exkurze v Bruselu, které budou zaměřené na železniční dopravu. Druhou stěžejní oblastí jsou motivačně informační aktivity pro žáky 8. a 9. ročníku ZŠ v Moravskoslezském kraji, tzv. Station days a Dny železniční dopravy. Za realizaci těchto aktivit budou plně zodpovídat žáci SŠ.
Globálním cílem je zatraktivnění technických profesí obecně a přispět k vyšší míře konkurenceschopnosti technických oborů v regionu.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Inovativní formy spolupráce škol a firmy České dráhy v Moravskoslezském kraji

Region: Moravskoslezský kraj
Evropský fond: Evropský sociální fond
Operační program: 7 OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost
Žadatel: České dráhy, a.s.
Registrační číslo: CZ.1.07/1.1.07/03.0059
Zahájení projektu: 01.06.2011
Ukončení projektu: 30.06.2012

Výše dotace EU: 433 921 Kč
Veřejné zdroje ČR: 124 615 Kč
Celková dotace: 558 536 Kč
Celková částka: 558 536 Kč

Galerie