Jste zde: Úvodní strana > ... > Informace o čerpání > Mapa projektů > Projekty > Meandr Ohře v Karlových Varech a ...

Meandr Ohře v Karlových Varech a Víceúčelová stezka Rybáře - Stará Role

  • Karlovy Vary

Meandr Ohře v Karlových Varech a Víceúčelová stezka Rybáře - Stará Role

Cílem této aktivity je využít opuštěnou lokalitu v meandru řeky Ohře pro založení přírodního parku. Výstavba a následné propojení víceúčelových stezek  umožní přístup obyvatel krajského města do co možná největšího rozsahu pobřežních ploch a jejich využití jako vysoce hodnotného přostředí ke každodenní rekreaci.

V jihozápadní části areálu se nachází ráj pro děti různých věkových kategorií - hřiště pro batolata, hřiště pro děti do 8 let s několika desítkami hracích prvků včetně létajících talířů, rotujících kuželů, dřevěného hradu či kolotočů a adrenalinová louka pro děti od 9 let s lezeckou stěnou, trojhoupačkou či lanovkou. Severní část meandru si zamilují příznivci plážového volejbalu, badmintonu, petanque. Své místo v parku má 930 m dlouhá dráha pro oblíbené in-line bruslení.

Doplňujícím prvkem přírodního parku je vzdělávací program, vysvětlující srozumitelnou formou vlastnosti a děje, které lze na území meandru pozorovat.

Nedaleko parku, na protějším břehu Ohře za soutokem s říčkou Rolavou, začíná víceúčelová stezka Rybáře – Stará Role. Příjemná jízda na kole či procházka dovede návštěvníky proti proudu Rolavy až do Staré Role. Součástí stezky jsou i chodníky, prostranství určená k odpočinku nebo lávka přes Rolavu.

Ostatní projekty z osy

Uložit PDF Tisknout

Zpět

O projektu

Meandr Ohře v Karlových Varech a Víceúčelová stezka Rybáře - Stará Role

Region: Karlovarský kraj
Evropský fond: Evropský fond pro regionální rozvoj
Operační program: 9 ROP NUTS II Severozápad
Žadatel: Město Karlovy Vary
Registrační číslo: CZ.1.09/1.1.00/15.00533
Zahájení projektu: 18.01.2010
Ukončení projektu: 30.07.2010

Výše dotace EU: 28 734 927 Kč
Veřejné zdroje ČR: 5 070 868 Kč
Celková dotace: 33 805 795 Kč
Celková částka: 33 805 795 Kč

Odkazy