Jste zde: Úvodní strana > Den evropské spolupráce v česko ...

Den evropské spolupráce v česko-bavorském pohraničí

05.09.2012: Společné hranice nás sbližují! Projekty podpořené z programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko se vám představí ve dnech 19. – 23. září 2012 v rámci oslav Dne evropské spolupráce.
V rámci dvaceti jedna akcí se od středy 19. 9. do neděle 23. 9. budete moci seznámit s výsledky projektů přeshraniční spolupráce podpořených z prostředků programu Cíl 3 Česká republika – Bavorsko. Pro návštěvníky jsou připraveny zajímavé kulturní, sportovní a vzdělávací akce a na své si přijdou i rodiny s dětmi.

Můžete se tak těšit třeba na nevšední představení života na středověkém mlýně, zajímavé přednášky, společné pěší a cyklistické výlety, procházky s výkladem nebo na volný vstup do nejrůznějších muzeí.

Akce probíhá v celém česko-bavorském pohraničí na území Karlovarského, Plzeňského a Jihočeského kraje, v Horních Frankách, Horní Falci a v Dolním Bavorsku.

O Dni evropské spolupráce

Den evropské spolupráce připadá na 21. září 2012. Během více než 160 místních akcí budou v týdnu od 17. do 23. 9. po celé Evropské unii představeny výsledky spolupráce mezi evropskými regiony a státy, kterou od počátku 90. let podporují evropské programy INTERREG a programy Evropské územní spolupráce.

Na úrovni EU je Den evropské spolupráce koordinován programem INTERACT ve spolupráci s Evropskou komisí a za podpory Výboru regionů a Evropského parlamentu. Realizaci česko-bavorského Dne evropské spolupráce zaštiťuje Ministerstvo pro místní rozvoj ČR.  Die Informationen in deutscher Sprache finden Sie in deutscher Version dieses Artikels in der Sektion Novinky.