Jste zde: Úvodní strana > Od ledna platí nové limity pro dělení ...

Od ledna platí nové limity pro dělení veřejných zakázek

02.01.2012: Upozorňujeme příjemce, že od 01.01.2012 platí nové finanční limity, které rozdělují veřejné zakázky na podlimitní a nadlimitní.
Dne 1. ledna 2012 vstoupí v účinnost nové finanční limity pro účely zákona o veřejných zakázkách, které rozdělují veřejné zakázky na podlimitní a nadlimitní. Tyto limity vyplývají z přímo použitelného nařízení Evropské komise, kterým je Česká republika vázána, a jsou pravidelně každé dva roky obměňovány. Limity pro jednotlivé typy zakázek jsou uvedeny v příloze.

Nejedná o limity, které odlišují veřejné zakázky malého rozsahu od zakázek podlimitních a nadlimitních, u nichž jsou zadavatelé povinni postupovat dle zákona o veřejných zakázkách. Tyto limity jsou nyní nastaveny ve výši 2 miliony korun pro veřejné zakázky na dodávky a služby a 6 milionů korun pro veřejné zakázky na stavební práce. V připravované novele zákona o veřejných zakázkách, kterou bude znovu po vrácení Senátem projednávat Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, je navrženo snížení těchto limitů na 1 milion Kč, respektive 3 miliony Kč.

Veronika Beranová
02.01.2012

Soubory ke stažení