Jste zde: Úvodní strana > Oznámení o zahájení veřejné konzultace k ...

Oznámení o zahájení veřejné konzultace k návrhu programu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Bavorskem

07.07.2014: Od 7.7.2014 do 18.8.2014 je možné podávat stanoviska v rámci veřejné konzultace k návrhu operačního programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020. Návrh programu je zveřejněn na portále www.strukturalni-fondy.cz v sekci věnované budoucnosti programu. Stanoviska je možné podávat elektronicky nebo poštou na předepsaném formuláři zveřejněném tamtéž.
V návaznosti na předchozí program přeshraniční spolupráce je pro programovací období 2014-2020 připravován nový "Program přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko Cíl EÚS 2014-2020" v rámci Cíle „Evropská územní spolupráce“ Evropského fondu pro regionální rozvoj (ERDF).

Programové území zahrnuje Karlovarský kraj, Plzeňský kraj a Jihočeský kraj a bavorské zemskými okresy Amberg-Sulzbach, Bayreuth, Cham, Deggendorf, Freyung-Grafenau, Hof, Kronach, Kulmbach, Neustadt an der Waldnaab, Passau, Regen, Regensburg, Schwandorf, Straubing-Bogen, Tirschenreuth a Wunsiedel im Fichtelgebirge a městské okresy (statutární města) Amberg, Bayreuth, Hof, Passau, Regensburg, Straubing und Weiden in der Oberpfalz.

Návrh Operačního programu byl vypracován v partnerské spolupráci Řídícího orgánu (Bavorské státní ministerstvo hospodářství a médií, energie a technologií) a Národního orgánu (Ministerstvo pro místní rozvoj ČR) a se zapojením příslušných odborných subjektů.

Aktuální verze operačního programu je od 7.7. k dispozici k veřejnému posouzení a komentářům ("konzultaci") na portále www.strukturalni-fondy.cz v sekci věnované budoucnosti programu přeshraniční spolupráce mezi ČR a Bavorskem. Pod uvedeným odkazem naleznete také formulář pro zaslání stanoviska.

Tímto Vás k veřejné konzultaci srdečně zveme. Konzultace je kromě odborné veřejnosti a relevantních subjektů otevřená široké veřejnosti. Ke zveřejněným dokumentům se můžete písemně (elektronicky nebo poštou) vyjádřit do 18. srpna 2014.

Souběžně s vypracováním programu probíhá Strategické zkoumání vlivu na životní prostředí (SEA). V rámci SEA byla vyhotovena zpráva o životním prostředí, ve které jsou popsány a vyhodnoceny předběžné vlivy realizace Operačního programu na životní prostředí. Získání stanovisek v rámci SEA zajišťuje na české straně Ministerstvo životního prostředí.