Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Finanční seminář OP ESPON 2013

Finanční seminář OP ESPON 2013

07.04.2011: Ve dnech 31. března a 1. dubna 2011 proběhl v Ženevě Finanční seminář organizovaný zástupci Koordinančí jednotky OP ESPON 2013. Cílovou skupinou semináře byli především finanční manažeři a kontroloři projektových partnerů. Seminář byl zaměřen na finanční řízení projektu a certifikaci výdajů.
Na Finančním semináři OP ESPON 2013 se sešli zástupci (zejména finanční manažeři) vedoucích projektových partnerů a dalších projektových partnerů, kontroloři a zástupci Národních koordinátorů. První den se diskutovaly především konkrétní aktuální finanční otázky vztahující se k jednotlivým projektům. Řešily se problémy, které se objevují při dokladování jednotlivých aktivit projektu apod. Podrobně byly rozebrány jednotlivé fáze realizace projektu (finanční, administrativní apod.), detailně se procházely zprávy a postupy jejich vyplňování. Nakonec byly představeny a diskutovány jednotlivé postupy při provádění auditů a certifikace výdajů.

Druhý den byl seminář rozložen do dvou workshopů, přičemž jeden byl zaměřen na projektové partnery a druhý na kontrolory prvního stupně. Na workshopech byly opět detailně procházeny formuláře, které se při realizaci a kontrole projektu vyplňují. Zástupci Koordinační jednotky také upozornili na nejčastější chyby, kterým je třeba se vyvarovat, aby výdaje na projekt byly uznatelné.

Pro případné zájemce jsou veškeré prezentace a doprovodné dokumenty k semináři ke stažení zde.