Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Projekt ReRisk - Regiony v riziku ...

Projekt ReRisk - Regiony v riziku nedostatku energie

07.02.2011: Výzkumný operační program ESPON 2013 představuje ukončený projekt ReRisk, který se týká produkce energie, spotřeby, energetické zranitelnosti atd. Odkaz na kompletí zprávu projektu najdete v textu níže.
Předsednictví Evropské unie, které po tento půlrok náleží Maďarsku, má být zaměřeno na otázku energetiky. Politické úsilí o řešení této problematiky ovšem postrádá dostatek relevantních údajů o spotřebě energie v evropských regionech. Závěrečná zpráva projektu ReRisk se v tomto směru jeví jako vhodný zdroj informací pro politické diskuse.
Projekt ReRisk (Regiony v riziku nedostatku energie), vedený institucí INNOBASQUE, představuje inovativní přístup v tom, že evropské regiony nezkoumá z hlediska produkce energie, ale naopak z hlediska její spotřeby. Tento projekt zkoumá příčiny energetické zranitelnosti (ekonomická a dopravní struktura, sociální situace a klimatické podmínky), jakož i dopady nedostatku energie na evropské regiony (ekonomická konkurenceschopnost, sociální soudržnost). Závěrečná zpráva ReRisk dále predikuje, že rostoucí ceny fosilních paliv otevírají možnost pro hledání a rozvoj obnovitelných zdrojů energie, které tak mohou být novými zdroji příjmu a zaměstnanosti.

Závěrečná zpráva je spolu se související dokumenty dostupná na oficiálních stránkách programu ESPON    .