Jste zde: Úvodní strana > Novinky > SEMINÁŘ ESPON V PRAZE

SEMINÁŘ ESPON V PRAZE

22.04.2009: Začátkem června se v Praze uskuteční Seminář ESPON pod názvem „Příležitosti územního rozvoje v podmínkách globální ekonomické recese“. Seminář je přístupný pro odbornou veřejnost a zvláště vítaná je účast politiků a vědeckých pracovníků.
Seminář ESPON se bude konat ve dnech 3. a 4. června 2009 v Praze a je organizován při příležitosti předsednictví České republiky v EU. Místo konání je TOP Hotel Praha, Blažimská 1781/4, 149 00 Praha 4 – Chodov.

K účasti je nutná registrace na stránkách programu ESPON 2013    , která je otevřena do 15. 5. 2009. Na stránkách také najdete předběžný program     a praktické informace     k celé akci. Počet míst je omezen na 200 účastníků.

Jednacím jazykem Semináře je angličtina se simultánním tlumočením do češtiny.

Součástí Semináře budou i workshopy na jednotlivá diskutovaná témata.

Účel tohoto Semináře ESPON je trojí:
  • Debata o příležitostech pro územní rozvoj ve světle globálních ekonomických změn, na základě myšlenek a prokázaných skutečností (důkazů) z projektů ESPON, za účasti politiků, zainteresovaných subjektů a odborníků z výzkumu a praxe činných v oboru evropského územního plánování.
  • Prezentace a sdílení zkušenosti s vytvářením strategií územního rozvoje, které by podpořily konkurenceschopnost Evropy a posílily vnitřní rozvoj evropských regionů, a to definováním společných vizí a koordinačním úsilím různých aktérů.
  • Diskuse o přístupech a nástrojích pro hodnocení územních účinků politik EU při podpoře územních cílů týkajících se územní soudržnosti.