Jste zde: Úvodní strana > ... > Informační materiály > Publikace > Oživení městského prostředí v ČR

Oživení městského prostředí v ČR

21.10.2011: Řídicí orgán Integrovaného operačního programu ve spolupráci s Centrem pro regionální rozvoj ČR vydal publikaci, která představuje úspěšné projekty realizované z IOP v oblasti revitalizace problémových městských zón.
Revitalizace problémových sídlišť je podporována prostřednictvím Integrovaných plánů rozvoje měst (IPRM), přičemž jejich jedinečnost spočívá v provázanosti jednotlivých investic zaměřujících se na celkové oživení městského prostředí. Investice směřují do oblasti revitalizace veřejného prostředí a regenerace bytových domů. Často nevzhledná sídliště se zastaralou bytovou zástavbou a zanedbaným veřejným prostorem se tak stávají příjemným místem k životu, které zlepšuje celkovou image města.
Publikace přináší desítky fotografií zachycujících stav projektů „před“ a „po“ realizaci projektů, mapy a aktuální informace o průběhu IPRM v IOP.
Svou úspěšnost v oblasti revitalizace problémových městských zón potvrzuje i velký zájem o podporu z IOP v dané oblasti. Do dnešních dní bylo podáno v oblasti regenerace problémových sídlišť více jak 700 projektových žádostí v celkové hodnotě přesahující 2 mld. Kč.

Publikace je volně ke stažení, v případě Vašeho zájmu o tištěnou verzi, neváhejte nás kontaktovat na iop@mmr.cz

Soubory ke stažení