Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Čtrnáct nových sanitek pro záchrannou ...

Čtrnáct nových sanitek pro záchrannou službu a modernější vybavení do všech zásahových vozů v Kraji Vysočina

14.10.2015: Nové sanitní vozy a modernější vybavení do všech zásahových vozů je výsledkem ojedinělého projektu realizovaného Krajem Vysočina spolufinancovaného z Integrovaného operačního programu.
Kromě nových sanitek mají záchranáři na Vysočině pro poskytování přednemocniční péče k dispozici čtyřicet přístrojů pro nepřímou srdeční masáž, nejnovější transportní techniku nebo mobilní elekroniku. Modernizován byl osvědčený systém komunikace, toughbooky i technologie pro sdílení dat mezi zdravotnickým operačním střediskem, nemocnicemi a zasahujícími posádkami. Nově jsou všechny sanitky vybaveny kamerami.
 
 Záchranná služba v současné době disponuje 60 zásahovými vozy, které k pacientům vyjíždí z 21 výjezdových základen efektivně rozmístěných po celém území Vysočiny. Sanitky jsou v každodenním provozu vystavena značnému zatížení, proto je jejich životnost v ostrém provozu maximálně osm let. Nové sanitky budou do 2 týdnů odeslány na základny po celém regionu, jedna zůstane přímo v Jihlavě, 3 budou umístěny na Pelhřimovsku, stejný počet na Novoměstsku, Třebíčsku a čtyři budou pomáhat na Havlíčkobrodsku.

 Projekt s názvem Modernizace a standardizace vybavení ZZS Kraje Vysočina je spolufinancovaný z Integrovaného operačního programu – 23. kontinuální výzvy. Celkové výdaje projektu činí téměř 78 milionů korun, 85 % je hrazeno Evropskou unií a 15 % z rozpočtu kraje. Těsně před dokončením je i projekt modernizace zdravotnického operačního střediska. Nové hardwarové i softwarové vybavení umožní efektivnější komunikaci s vozy v terénu, nemocnicemi a v neposlední řadě i všemi složkami integrovaného záchranného systému. 

Mediální galerie