Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Poslední volná místa na konferenci ...

Poslední volná místa na konferenci Kulturní Evropa

22.09.2010: Ve dnech 8.–9. října 2010 se na zámku v Litomyšli uskuteční prezentační akce na téma jak Evropa financováním projektů ze strukturálních fondů pomáhá ke zlepšení cestovního ruchu na národní úrovni a jak pomáhá při využití potenciálu kulturního dědictví ČR. Odborná konference se koná 8. října a do středy 6. října je možné se ještě přihlásit.
Ministerstvo pro místní rozvoj (Řídicí orgán IOP a Odbor cestovního ruchu) ve spolupráci s Ministerstvem kultury (zprostředkující subjekt IOP), městem Litomyšl (nositel projektu Revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli) a Národním památkovým ústavem připravuje konferenci na níž budou odborné veřejnosti představeny jednotlivé projekty realizované v Integrovaném operačním programu v oblasti intervence 4.1 Národní podpora cestovního ruchu a 5.1 Národní podpora využití potenciálu kulturního dědictví. Dále bude na programu téma Význam standardů ve službách cestovního ruchu a Současný management kulturních památek. S příspěvkem o podpoře regionálního cestovního ruchu vystoupí i zástupce Regionálního operačního programu Severovýchod. Celá akce se skládá z odborné konference a z prezentačních akcí pro veřejnost.

Část pro širokou veřejnost bude v duchu hradních slavností, kde kromě různých stánků s produkty regionálních sdružení (cestovní ruch, kulturní organizace atd.) budou vystaveny velkoplošné panely jednotlivých projektů realizovaných v oblasti podpory kulturního dědictví a v oblasti cestovního ruchu realizovaných agenturou na podporu cestovního ruchu CzechTourism. Dále zde budou volně distribuovány letáky a publikace týkající se cestovního ruchu a revitalizace památek. Během pátečního programu pro školy se uskuteční workshop na výrobu míčků a škola žonglování. V odpoledních hodinách se představí divadelní a kaskadérská společnost a zámeckým nádvořím budou znít písně středověké Evropy. Sobotní program slibuje i mobilní artistní show KdybyKulich, která se žánrově řadí mezi multimediální performance. V představení budou použity prvky moderního cirkusu i nejmodernější hi-tech technologie, chybět nebude ani projekce. Odpolední program bude plný her, hlavolamů a soutěží. Které z dětí by odolalo pravé letní koulovačce či stavění sněhuláků? Toto představení je součástí projektu „Živá města – živé památky“, rovněž podpořeného z programu IOP.

Závazné přihlášky na odbornou konferenci přijímáme do naplnění kapacity konferenčního sálu na zámku v Litomyšli prostřednictvím e-mailové adresy iop@mmr.cz  a to do 6. 10. 2010. Registrace Vám bude následně potvrzena. Bez potvrzené registrace nebude na konferenci umožněna účast.

V případě jakýchkoli dotazů se na nás neváhejte obrátit : iop@mmr.cz

Program odborné konference
Program části pro širokou veřejnost
Plakátek na akci
Mimořádné noční prohlídky na zámku v Litomyšli

Složka multimedií