Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Pátrání po evropských pokladech skončilo

Pátrání po evropských pokladech skončilo

21.01.2014: Zvláštní dárek čeká na některé účastníky geocachingové soutěže Pátrej a vyhraj. Honba za ukrytými krabičkami totiž skončila poslední týden v listopadu a ještě před Vánoci se soutěžící dozvěděli, kdo vyhrál wellness pobyt v horách nebo luxusní večeři v Praze. Soutěž uspořádal Integrovaný operační program a sloužila především k propagaci kulturních památek.
Navštívit hrad a zámek, najít poklad a využít k tomu supermoderní techniku jako v amerických seriálech, to je určitě velké lákadlo pro děti i dospělé.  V tom možná spočívá obrovská popularita geocachingu, je při něm totiž možné skombinovat touhu po odhalování tajemství a fascinaci moderní technikou. Za pomocí přístroje GPS se zde hledají tajné schránky, tzv. kešky. Čím originálněji je keška umístěna, tím větší radost mají kačeři - jak si milovníci této hry v Česku říkají - z jejího ulovení.
 
Využít rostoucí obliby této hry se rozhodl Integrovaný operační program a uspořádal soutěž Pátrej a vyhraj. Ta měla především za úkol motivovat soutěžící k návštěvě projektů podpořených z evropských fondů. Vzhledem k povaze samotného geocachingu byly soutěžní kešky umístěny většinou u nově rekonstruovaných památek a kromě samotného nalezení schránek pomocí nápovědy na internetu si soutěžící museli tak trochu zahrát na detektivy -  kešky totiž obsahovaly také papír se soutěžní otázkou.  
 
Kešky byly schované na deseti místech v Čechách a na Moravě a soutěžící si mohli vybrat pět míst, které navštíví. Památky byly vybrané tak, aby jejich návštěva pobavila naprosto každého. Například ve Vítkovických železárnách mají interaktivní centrum pro děti, zahrady Kroměřížského zámku jsou ideální pro procházky mladých párů a návštěvu Uherského hradiště  si jistě nenechali ujít milovníci vína a archeologie.
 
Soutěžící se také mohli podívat například do Vily Tugendhat, kláštera Plasy, Velehradu nebo Muzea požární ochrany Zbiroh.

Ještě před Vánocemi bylo vylosováno šest výherců hlavních cen. Pro všechny, kteří se soutěže zúčastnili má Integrovaný operační program připraven malý dárek. Hlavní cena je wellness pobyt na Kramářově chatě v Jizerských horách, dále pak luxusní večeře v restauraci Imperial, solární baterie a poukázky do outdoorových obchodů.
 
Více informací o podpořených projektech i soutěži Pátrej a vyhraj naleznete na www.kvalitazivota.eu.