Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Přes 5 miliard proplaceno příjemcům v IOP

Přes 5 miliard proplaceno příjemcům v IOP

11.05.2011: Na začátku května 2011 přesáhla hranice proplacených prostředků ze strukturálních fondů příjemcům podpory v Integrovaném operačním programu 5,1 miliard korun. Peníze budou rozděleny mezi téměř 7 tisíc projektů. Jedním z úspěšných a v současnosti realizovaných projektů je i chlouba industriální architektury, která nemá v ČR konkurenci a to areál v Dolní oblasti Vítkovic.
Prakticky celá lokalita v Dolní oblasti Vítkovice spolu s dolem Hlubina byla prohlášena za národní kulturní památku. Pod názvem Nové Vítkovice zde vyroste unikátní naučný a vzdělávací komplex s širším společensko-kulturním využitím, který bude využíván nejen milovníky industriální architektury, ale i hudebníky či výtvarníky. Například v bývalém dolu Hlubina budou pořádány výstavy a workshopy anebo uvnitř bývalého plynojemu bude vybudována multifunkční aula pro konferenční a výukové centrum. Tato část projektu má být otevřena na konci roku 2012. Z Integrovaného operačního programu bylo na tento projekt vyčleněno půl miliardy korun.

Další realizované projekty se stručnými informacemi a několika fotografiemi naleznete na www.strukturalni-fondy.cz/iop v sekci „projekty“.

Do konce roku 2011 budou vyhlášeny poslední výzvy, jejichž přehled naleznete na www.strukturalni-fondy.cz/iop v sekci „pro žadatele“.

Integrovaný operační program je zaměřen na posílení efektivity veřejné správy, veřejných a navazujících služeb s cílem zvýšit kvalitu života obyvatel. O podporu z programu mohou žádat orgány státní správy, kraje, obce a jimi zřizované organizace. V některých oblastech mohou žádat také nestátní neziskové organizace, podnikatelské subjekty a zájmová sdružení právnických osob.

Složka multimedií