Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Putovní výstava IOP byla k vidění v ...

Putovní výstava IOP byla k vidění v šesti městech

03.12.2015: Putovní výstava Integrovaného operačního programu (IOP), která byla ukončena 30. listopadu 2015, měla za cíl představit úspěšné projekty podporující kvalitu života obyvatel regionů České republiky. V září byla vystavena v Praze a Liberci, v říjnu se přemístila do Plzně a v Českých Budějovicích a v listopadu doputovala do Ostravy a Brna.
Integrovaný operační program od roku 2007 rozděluje podporu Evropské unie mezi projekty v různorodých oblastech, jako jsou infrastruktura, fungování veřejné správy, sociální a zdravotnické služby, integrovaný záchranný systém nebo kulturní dědictví. V současné době se v programu dokončují poslední projekty. Výstava velkoformátových fotografií uměleckého fotografa Lukáše Jasanského představila alespoň malý výsek ze široké škály projektů IOP.
 
Výstava byla ve městech umístěna na volně přístupných frekventovaných veřejných prostranstvích. Přesný počet návštěvníků proto nelze určit, ale výstavu zhlédly za čtvrt roku jejího konání řádově dvě desítky tisíc lidí. Vidět mohli např. fotografie projektu přeměny bývalé vojenské střelnice v Uherském Hradišti na městský park, nových bytů pro samostatné bydlení lidí s mentálním a zdravotním postižením v Opavě nebo projektu na oživení areálu pevnosti Terezín, která je kulturní památkou zařazenou na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.
 

Mediální galerie