Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Rozmanité aspekty sociální integrace na ...

Rozmanité aspekty sociální integrace na výroční konferenci IOP v Ostravě

27.09.2012: Vážení,

rádi bychom Vám poděkovali za Vaši účast na výroční konferenci pořádanou Integrovaným operačním programem ve dnech 19. a 20. září 2012 v Ostravě.
 O podobách sociální integrace jako je transformace azylových zařízení, začleňování sociálně vyloučených skupin lidí nebo sociálním podnikání diskutovala například Anna Šabatová, Romana Bélová, Georgette Mulheir nebo Jitka Gjuričová.

Předsálí konference bylo vyhrazeno pro ukázky tvorby dětí a mládeže z Komunitního centra Hrušov, Slezské diakonie, stacionáře Mikasa, Asociace Trigon a dalších. K vidění i zakoupení byly i výrobky seniorů z Charitního domu sv. Alžběty.

Odpoledne prvního dne konference nabídlo dva praktické workshopy a exkurzi spojenou s ochutnávkou do sociálního podniku Mléčný bar NAPROTI. Obdivovatelé industriálních památek si přišli na své při prohlídce Dolních Vítkovic, kde se například unikátní plynojem, postavený Vítkovickými železárnami v roce 1924, proměnil i díky financím z evropských fondů v multifunkční aulu Gong.

Druhý den konference, se představily projekty spojené se sídlištěm Chanov v Mostě, projekt sociální inkluze v Ostravě a konferenci uzavřel příspěvek o možnostech podpory sociální politiky z evropských fondů v období let 2014 až 2020.

Prezentace vystupujících hostů si můžete prohlédnout zde.

Budeme se těšit na viděnou na některé z dalších akcí Integrovaného operačního programu.