Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Za necelý měsíc se otevírá další ...

Za necelý měsíc se otevírá další technická památka podpořená z IOP

14.04.2015: Projekt Integrovaného operačního programu Národní kulturní památka Hlubina se právě dokončuje v Dolní oblasti Vítkovic.
V Dolní oblasti Vítkovic se dokončuje projekt Integrovaného operačního programu „Zpřístupnění a nové využití Národní kulturní památky Hlubina - 1. část“.  Důl Hlubina navazuje na projekt IOP „Zpřístupnění a nové využití NKP Vítkovice“. Celkové náklady projektu budou přibližně 200 mil. Kč, z toho 163 mil. Kč se podílí Strukturální fondy a 28 mil. Kč se podílí státní rozpočet. Provozovatelem Dolu Hlubina je v partnerství se spolkem Hlásím se k továrně sdružení Dolní oblast Vítkovice. Za zhruba dva roky prošlo rekonstrukcí pět historických budov tohoto komplexu včetně starých hornických koupelen a kompresorovny. Bude zde soustředěno zázemí pro hudební, výtvarnou nebo filmovou tvorbu a také pro prezentaci umělců.  Například Kompresorovna bude sídlem umělecké kavárny, Průběžná jídelna nabídne osm hudebních zkušeben a nahrávací studio s režií a bývalá trafostanice bude centrem výtvarných umělců, vznikne tam celkem asi 17 ateliérů. Všechny aktivity v projektu a dílčí cíle byly zaměřeny na skutečnost, aby se území národní kulturní památky stalo po dokončení projektu nedílnou součástí městské a regionální vzdělávací infrastruktury ve smyslu využití technické památky pro kulturně-společenské aktivity.

Na webových stránkách Staveb v Moravskoslezském kraji byl uveřejněn článek     k areálu Dolu Hlubina s bohatou fotogalerií.