Jste zde: Úvodní strana > Novinky > BRNĚNŠTÍ STUDENTI SE STALI VÍTĚZI ...

BRNĚNŠTÍ STUDENTI SE STALI VÍTĚZI SOUTĚŽE NAVRHNI PROJEKT

27.01.2017: Soutěž „Navrhni projekt“, kterou pro studenty středních škol již popáté uspořádalo Ministerstvo pro místní rozvoj, již zná svého vítěze. Ze 42 přihlášených prací z celé České republiky vybrala odborná porota v celostátním finále návrh na vznik centra vzdělávání v Brně.
Autoři vítězného projektu, studenti prvního ročníku z Gymnázia Globe a Střední školy KNIH v Brně, uspěli s ideou tvorby prostředí pro celoživotní vzdělávání. Přízeň poroty si zástupce týmu kromě originálního nápadu získal i prezentací a přednesem.
 

„Vítězný projekt vznikl na základě osobní motivace a studenti v něm zahrnuli mnoho důležitých parametrů, které mají klíčovou roli i při plánování a předkládání reálných projektů,“ ocenila vítěze soutěže během slavnostního vyhlášení Veronika Vároši, ředitelka odboru komunikace Ministerstva pro místní rozvoj.
 
Na druhém místě se umístily studentky z Gymnázia Prachatice s projektem zahrnujícím práci s duševně nemocnými lidmi formou umělecké terapie. Třetím oceněným projektem se stal návrh na realizaci bytů s asistenční službou pro seniory se zdravotním postižením zpracovaný studenty z Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou. 
 

„Výběr nejlepšího projektu nebyl jednoduchý. Návrhy, které postoupily do celostátního kola, byly po všech stránkách detailně zpracované, realizovatelné a také dlouhodobě udržitelné. Studenti prokázali vynikající znalost dané problematiky a své návrhy konzultovali nejen s odborníky, ale také s předpokládanými uživateli navrhovaných projektů,“ vyzdvihla vysokou úroveň přihlášených projektů Vároši.

Přehled finálových projektu naleznete zde.

Kategorie:

NOK