Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Přípravy na 4. ročník soutěže jsou v ...

Přípravy na 4. ročník soutěže jsou v plném proudu

21.07.2015: Zatímco si užíváte prázdniny, připravujeme pro vás a vaše pedagogy už 4. ročník soutěže, který odstartuje již tradičně spolu se začátkem školního roku, 1. září 2015. Na jaké novinky se můžete těšit?
Při přípravě letošního ročníku soutěže jsme se řídili nejen zkušenostmi a doporučením koordinátorů Eurocenter, ale především zpětnou vazbou, kterou jste nám napsali do hodnotících dotazníků. Připravili jsme pro vás zajímavé ceny, jednotnou hodnotící tabulku pro bodování vašich návrhů, speciální semináře o soutěži pro vaše pedagogy i přehlednější brožuru. Děkujeme vám za vaše názory a věříme, že s novinkami budete spokojeni.Ještě lepší ceny
 
Na jaké výhry se letos můžete těšit vy i vaši učitelé? Vylepšili jsme všechny ceny a nově přidali odměny i pro druhý a třetí tým v celostátním kole: 

celostátní kolo:

1. místo: tablet a notebook v jednom Acer Aspire Switch 10 
2. místo: multidotykový tablet Acer Iconia Tab 8 W
3. místo: USB Flash Disk 64 GB Verbatim

regionální kolo:

1. chytrý mobilní telefon Kazam Trooper2
2. čtečka PocketBook mini WiFi - 5
3. USB Flash Disk 32 GB Verbatim...

... a jako bonus odměna za každý zaslaný projekt v krajském kole

Spravedlivější hodnocení projektů

Aby bylo hodnocení ve všech regionech opravdu fér, budou mít všichni hodnotitelé k dispozici jednotné hodnotící tabulky s předem danou bodovou stupnicí a hodnotícími kritérii - ta však zůstávají stejná:

- možné přínosy projektu pro vás region
- potřebnost
- originalita a inovativní přístup
- udržitelnost (tedy jak byste zajistili jeho další fungování i po skončení dotace)
- rozpočet a odůvodnění nákladů
- forma prezentace
- a vaše schopnost zodpovědět záludné dotazy porotců :)
 
Speciální přednášky pro vaše pedagogy

Vedle seminářů o soutěži pro studenty si koordinátoři Eurocenter letos připravují také přednášky určené speciálně pedagogům. Vaši učitelé se na nich dozvědí nejen informace o evropských fondech, ale také jak vám co nejlépe pomoci s přípravou vašich projektů.

Přehlednější brožura

Aby se vám projekty snáze psaly, vylepšili jsme pro vás stávající metodickou brožuru, která bude opět k dispozici na webových stránkách soutěže i v tištěné podobě prostřednictvím kanceláří Eurocenter. Vypilovali jsme texty i grafiku a překvapení si přichystali také loňští vítězové soutěže, Vašek Hlaváč a Karel Hornyicki, kteří pro vás popsali svou cestu za vítězstvím i za vysněným projektem, na jehož uskutečnění i nadále pracují.