Jste zde: Úvodní strana > Jak to funguje? > Váš soutěžní tým

Váš soutěžní tým

Do soutěže se můžete přihlásit jako jednotlivci nebo jako až pětičlenný tým. Připravovat se budete společně s jedním z vašich učitelů. Do soutěže se může zapojit jakákoli střední škola – humanitní, technická, konzervatoř, průmyslová, jazyková, zdravotní, učiliště, přírodovědná, státní, soukromá, lyceum, speciální škola...
Kdo tvoří tým?
Soutěžit mohou až pětičlenné týmy studentů. Nezáleží na tom, zda je vás pět, nebo jste na to sami. Důležité je, abyste efektivně zvládli jednotlivé úkoly. Pokud tedy budete chtít utvořit tým, volte nejen podle sympatií, ale také podle dovedností, abyste si mohli dobře rozdělit role a úkoly. Hodit se vám budou zejména tyto:
 


Pro přípravu projektu je praktické, když budou členové týmu z jedné střední školy, ale není to podmínkou. Máte v hlavě nápad na projekt, ale nenašli jste na vaší škole nikoho, kdo by do toho šel s vámi? Nebo už od začátku víte, že chcete projekt navrhnout s kamarádem, který studuje v sousedním městě? Žádný problém, soutěžte společně a zvolte si jednoho pedagoga, který vám s návrhem projektu pomůže. 

Jakou roli má pedagog?
Úkolem pedagoga je radit a pomáhat vám, ale jednotlivé projektové úkoly byste měli zvládnout sami. Určitě využijte informace a znalosti vašich učitelů, ale mějte na paměti, že postoupíte-li do regionálního či dokonce celostátního kola, obhajoba návrhu bude na vás, na studentech. Pokud uspějete a získáte některou z cen, stejnou dostane i váš pedagog.