Jste zde: Úvodní strana > Novinky > Školení pro příjemce OPTP

Školení pro příjemce OPTP

02.05.2012: Řídící orgán Operačního programu Technická pomoc (OPTP) aktualizoval Příručku pro příjemce a žadatele v OPTP s účinností k 2. dubnu 2012. V souvislosti s tím se ve středu 25. dubna 2012 uskutečnilo školení pro příjemce OPTP, jehož obsahem byla prezentace změn a úprav, které nová verze příručky obsahuje. Školení se zúčastnilo cca 40 zástupců příjemců, mezi nimi např. zástupci Národního orgánu pro koordinaci, Auditního orgánu nebo centrálního bodu AFCOS.

Na školení vystoupili a jednotlivé tematické okruhy prezentovali zástupci odboru řídící orgánu OPTP a finančního útvaru (odbor rozpočtu MMR). Mezi hlavní prezentovaná témata patřila problematika podstatných a nepodstatných změn projektů, nesrovnalostí nebo sledování udržitelnosti. Prezentující rovněž zmínili nejčastější chyby, které se v rámci realizace projektů v OPTP objevují.

Prezentace jednotlivých témat jsou uvedeny pod textem.

Aktuální verze Příručky pro žadatele a příjemce v OPTP, která obsahuje mimo jiné seznam jednotlivých změn, je k dispozici v sekci OPTP na záložce Dokumenty/Aktuální dokumenty.