Komplexní stavební úprava náměstí Svobody Valtice

Programové období: 2007-2013
Region: Jihomoravský kraj
Evropský fond: ERDF
Operační program: 11 ROP NUTS II Jihovýchod
Příjemce: MĚSTO VALTICE
Registrační číslo: CZ.1.11/3.3.00/02.00722
Zahájení projektu: 2. 6. 2009
Ukončení projektu: 30. 6. 2010
Stav projektu: Dokončený
Téma projektu: Regionální rozvoj

Projekt spočívá v komplexní úpravě náměstí Svobody ve městě Valtice. Jde o centrální plochu města. Na obvodu náměstí se nachází většina veřejných budov, náměstí je navíc častým výchozím místem k bezprostředně sousedícímu zámku Valtice. Město, stejně jako zámek, je součásti Lednicko-Valtického areálu zapsaného na Seznam světového dědictví UNESCO.
Cílem projektu je zkvalitnění vzhledu města, jeho kultivace a přiblížení historické podobě a současným podmínkám a potřebám obyvatel i návštěvníkům města. Projekt navazuje na již realizované projekty kultivace veřejné zeleně na území města.
Realizace projektu sestává z následujících aktivit: úprava a předláždění zpevněných povrchů náměstí vč. úpravy dopravního řešení, doplnění městského mobiliáře, doplnění venkovního veřejného osvětlení, úpravy veřejné zeleně a technické zajištění jejich zavlažování.

Náměstí Svobody ve Valticích je stejné jako město samotné: krásné, historické a živé. V minulém roce byla dokončena jeho kompletní oprava, nyní pohodlně zaparkujete ve středu města, projdete se po nových chodnících, náměstí můžete obdivovat z nových laviček pod korunami stromů a přitom být obklopeni uklidňující zelenou plochou trávníků. A že je obdivovat opravdu co: nemovité kulturní památky Státní zámek, farní kostel Nanebevzetí Panny Marie, morový sloup, kašnu, sochu sv. Jana Nepomuckého a budovu radnice, to vše na dosah ruky. Tabulku s kódem naleznete ve vitríně na náměstí.

Proplacené finanční prostředky

Výše dotace EU: 22 957 944,79
Veřejné zdroje ČR: 4 051 403,00
 
Celková částka: 27 009 348,00

©2018 Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, všechna práva vyhrazena